Jednou z častých chyb, kterou řidiči při nákupu pneumatik dělají, je že upřednostňují cenu před kvalitou. Hledají ty nejlevnější produkty a často se nechají zlákat nabídkou čínských výrobců. Ze statistik vyplývá, že v dnešní době je již každá druhá pneumatika na území států Evropské unie, dovezena právě z Číny.

Odborníci ovšem varují, že bychom se neměli nechat těmito levnými výrobky lákat hlavně z důvodu bezpečnosti. Používání těchto pneumatik může být nebezpečné a následky poté i tragické.

Tyto pneumatiky totiž mnohdy absolutně nesplňují základní bezpečnostní požadavky a při jejich používání není možno dosáhnout standardních jízdních vlastností, které nám poskytují kvalitní pneumatiky. Již spousta nezávislých testů prokázala, že se u nejlevnějších pneumatik objevují zásadní nedostatky, přičemž některé z nich dokonce při testech ani nezvládly dosažení předepsaných rychlostních předpisů. Jako příklad lze uvést třeba test, kdy se vozidlo, opatřené čínskými pneumatikami, v 80 kilometrové rychlosti zastavilo o zhruba 4 metry později, než tomu bylo u vozidla s kvalitními pneumatikami.

Další testy prokázaly, že se vozidla s čínskými pneumatikami výrazně hůř ovládají v zatáčkách, kdy se ovladatelnost vozidla s těmito pneumatikami podstatně snižuje při rychlosti již o 20 kilometrů nižší, než u vozidla s kvalitními pneumatikami.

Dalším podstatným nedostatkem čínských pneumatik ve srovnání s těmi kvalitními, je jejich horší schopnost při odvádění vody, čímž může dojít snáze k aquaplaningu.

Z výše zmíněného tedy vyplývá, že může být chybou preferovat cenu před kvalitou.

Jestli ovšem preferujete levnější pneu, doporučujeme vám vyhledat srovnávač pneu ZUPO.cz, kde můžete najít nejlevnější pneumatiky, které na rozdíl od čínských produktů mají i záruku kvality, čímž se můžete výše zmíněným bezpečnostním rizikům lépe vyvarovat.